Torsdagsbommen 23.7.2020 - Källmossen



Bana A 6.1km

(Startade: 16, Avbröt: 0, Ej godkänd: 0)

   1. Mikko Kukkola                 KoS                                44:06          
   2. Mikko Määttälä                EsSu                               50:23    +06:17
   3. Rainer Räbb                   GIF                                53:11    +09:05
   4. Jukka Polso                   KoS                                57:09    +13:03
   5. Heikki Hietalahti             HalTo                              57:57    +13:51
   6. Rosa Myrskog                  Kronan                             58:59    +14:53
   7. Lasse Björkgård                                                1:04:46    +20:40
   8. Marcus Häggman                IK Falken                        1:06:38    +22:32
   9. Joakim Hansen                 Ok Botnia                        1:12:35    +28:29
  10. Heikki Heikkilä               Vetelin Urheilijat               1:14:26    +30:20
  11. Karri Nikunen                 Ok Terjärv                       1:16:10    +32:04
  12. Fredrik Semskar               Larsmo IF                        1:16:53    +32:47
  13. Kristoffer Olaussen           GIF                              1:19:17    +35:11
  14. Roland Semskar                                                 1:21:19    +37:13
  15. Anette Hietalahti             Halsuan Toivo                    1:23:23    +39:17
  16. Susanne Semskar               Larsmo IF                        1:33:08    +49:02

Bana B 4.6km

(Startade: 15, Avbröt: 0, Ej godkänd: 0)

   1. Niklas Skog                   Falken                             38:57          
   2. Marko Määttälä                Espoon Suunta                      42:16    +03:19
   3. Marcus Lindgren               Botnia                             50:06    +11:09
   4. Sune Lind                     Falken                             56:31    +17:34
   5. Anette Forsström-Fellman      IK Falken                          59:45    +20:48
   6. Minna Nyblom                                                   1:02:23    +23:26
   7. Robert Lauren                 Botnia                           1:04:30    +25:33
   8. Rolf Enlund                   Ok Botnia                        1:10:48    +31:51
   9. Rainer Ruberg                                                  1:12:20    +33:23
  10. Peter Myrskog                 IK Kronan                        1:15:26    +36:29
  11. Cecilia Ekfors                Botnia ol-kurs                   1:50:10  +1:11:13
  12. Kristina Stor                 Botnia ol-kurs                   1:50:12  +1:11:15
  12. Lina Siekkinen                Botnia ol-kurs                   1:50:12  +1:11:15
  12. Carina Lindell                Botnia ol-kurs                   1:50:12  +1:11:15
      Johanna Määttälä              Espoon Suunta                  ingen tid          

Bana C 3.7km

(Startade: 10, Avbröt: 0, Ej godkänd: 0)

   1. Linda Löfbacka-Skog           Falken                             33:22          
   2. Mikael Bertell                Is Söderby                         34:52    +01:30
   3. Pamela Kaitajärvi             Ok Terjärv                         36:38    +03:16
   4. Nina Enlund                   Terjärv                            37:06    +03:44
   5. Gustav Grannabba              Botnia                             37:57    +04:35
   6. Pia Haara                     OK Botnia                          41:27    +08:05
   7. Lilian Enlund                 Ok Botnia                          43:25    +10:03
   8. Eivor Hansen                  Ok Botnia                          43:48    +10:26
   9. Kirsti Kattilakoski           KoS                                48:30    +15:08
  10. Eva-Lotte Myrskog             Kronan                             55:22    +22:00

Bana D 2.2km

(Startade: 5, Avbröt: 0, Ej godkänd: 0)

   1. Osmo Tuominen                 KoS                                24:39          
   2. Anne Stoor                    KoS                                30:08    +05:29
   3. Nils Slotte                   IK Kronan                          30:09    +05:30
   4. Valter Lindskog               Botnia                           1:00:31    +35:52
   5. Thor Löfroth                  IK Kronan                        1:00:50    +36:11